Długopisy reklamowe są ciekawym elementem promocji marki.

Odkąd reklama stała się podstawową dźwignią handlu, wymyślane są coraz nowsze i ciekawsze gadżety reklamowe promujące markę firmy, bądź jej konkretne produkty. Jednym z takich gadżetów są długopisy reklamowe, produkowane masowo dla wielkich korporacji, dużych i średnich firm a ostatnio nawet dla mikroprzedsiębiorstw. Zainteresowanie długopisami reklamowymi wiąże się nie tylko z obdarowywaniem nimi klientom firmy, ale też utrwalaniem wizerunku firmy wśród pracowników.

Upominki reklamowe cieszą się też dużym, choć podświadomym uznaniem samych klientów, którzy lubią dobre przedmioty praktycznej użyteczności, a w dodatku dane im bezpłatnie. Zresztą, kto by nie lubił? Oprócz długopisów firmy wymyślają coraz to nowsze ciekawsze, i bardziej oryginalne prezenty reklamowe, które mają sprawić aby promocja marki firmy była nieustająca, dobra i ciekawa. Mogą to być standardowe kubki reklamowe, koszulki z logiem firmy, rękawiczki, torby na zupy i w zasadzie wszystkie inne przedmioty, na których da się wytłoczyć logo firmy i które spodobają się klientom.

Gadżety reklamowe to też rodzaj reklamy podprogowej, używając długopisów z logiem firmy, nosząc koszulkę korporacji czy pijąc kawę z kubka producenta nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że w pamięć zapada nam coraz bardziej marka firmy. Jest to więc reklama skuteczna a przy tym nienachalna, wpisująca się płynnie w nasze codzienne służbowe i rodzinne sprawy.